Guarana w proszku – naturalna energia

Powszechnie znany ze swoich właściwości energetycznych proszek z guarany zawiera znacznie więcej kofeiny niż kawa. A jego zalety na tym się nie kończą. Guarana w proszku ma moc przeciwutleniającą, pobudza, sprzyja odchudzaniu, poprawia nastrój i zwiększa wydajność fizyczną.

Guarana to roślina pochodząca z regionu Amazonii. Jej owoce mają czerwony kolor, a znajdujące się w nich nasiona są wykorzystywane do produkcji proszku z guarany. Aby go uzyskać, nasiona poddawane są suszeniu, a następnie są prażone i mielone. Proszek z guarany jest stosowany nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym ze względu na właściwości terapeutyczne.

Poznaj korzyści, jakie może dać Ci guarana proszek.

Zwiększa wydajność organizmu

Proszek z guarany zwiększa wydajność fizyczną, co generuje lepsze wyniki podczas treningów. Ponadto spowalnia uczucie zmęczenia, szczególnie podczas ćwiczeń długotrwałych, umożliwiając większy wysiłek w czasie treningu lub zawodów.

Sprzyja odchudzaniu

Stosowanie proszku z guarany pomaga zmniejszyć wagę, ponieważ jest on bogaty w kofeinę i przeciwutleniacze, które przyspieszają metabolizm i sprzyjają wykorzystaniu tłuszczu jako paliwa dla organizmu. Ponadto ma działanie ograniczające głód, eliminując potrzebę jedzenia między posiłkami.

Należy jednak pamiętać, że efekt ten nasila się, gdy stosuje się proszek guarany wraz ze zrównoważoną dietą i regularną aktywnością fizyczną.

Zwiększa koncentrację

Ponieważ guarana zawiera kofeinę i substancje takie jak teobromina i teofilina, proszek z guarany korzystnie wpływa na koncentrację, wspiera pracę mózgu i pobudza szare komórki do działania. Ważne jest, aby proszek spożywać tylko w ciągu dnia, ponieważ jego spożywanie w nocy może powodować bezsenność.

Poprawia nastrój

Proszek z guarany stymuluje produkcję hormonów dopaminy i serotoniny, które są powiązane z lepszym samopoczuciem i poprawą nastroju. Wynika to zarówno z obecności kofeiny, jak i wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, które poprawiają funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.

Kontroluje poziom cholesterolu

Guarana w proszku jest bogata w substancje o silnym działaniu przeciwutleniającym, które pomagają obniżyć zły cholesterol i zwiększyć dobry cholesterol, a niektóre badania wykazują jego zalety również w kontrolowaniu trójglicerydów. Ponadto proszek jest bogaty w pektynę, błonnik, który pobudza organizm do większej eliminacji tłuszczu, co również pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Zalecana ilość

Zalecana dawka proszku z guarany w celu uzyskania korzystnych efektów bez ryzyka dla zdrowia różni się w zależności od osoby i jej masy ciała, ale powinna wynosić od 0,5 g do 5 g dla zdrowych, dorosłych osób. Stosowanie guarany nie jest zalecane dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym. Nadmierne spożycie proszku z guarany może powodować skutki uboczne, takie jak :

  • bezsenność
  • nerwowość
  • zmiany nastroju
  • kołatanie serca
  • tachykardia
  • ból żołądka.
Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Comments are Disabled